De fiets blijft in trek bij het dievengilde. In Drenthe werden vorig jaar 1380 fietsendiefstallen gemeld, een toename ten opzichte van 2023.
De fiets blijft in trek bij het dievengilde. In Drenthe werden vorig jaar 1380 fietsendiefstallen gemeld, een toename ten opzichte van 2023. Dat meldt verzekeraar Independer op basis van nieuwe cijfers van de politie en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In een jaar tijd nam het aantal gemelde diefstallen toe met 60. Vooral in Assen en Hoogeveen is een dubbel slot geen overbodige luxe. In beide gemeenten worden respectievelijk 13 en 12 fietsendiefstallen gemeld per duizend inwoners. Dat is aanzienlijk meer dan het provinciaal gemiddelde van 6 per duizend inwoners.
Hoogeveen
Uit de cijfers blijkt verder dat Hoogeveen een opmars doormaakt. De politie registreerde over vorig jaar ruim 300 diefstallen, een toename van 50 ten opzichte van een jaar eerder. Ook in Emmen en Borger-Odoorn (beide +20) werden in 2024 meer tweewielers gestolen.
Voor drie Drentse gemeenten was er beter nieuws: minder inwoners deden er aangifte na het kwijtraken van hun stalen ros. Het gaat om Assen (-45), gevolgd door Midden-Drenthe (-20) en Meppel (-10).
Grootste kans op fietsendiefstal
Assen: 13,4 fietsendiefstallen per 1.000 huishoudens
Hoogeveen: 12,2 fietsendiefstallen per 1.000 huishoudens
Aa en Hunze: 6,1 fietsendiefstallen per 1.000 huishoudens
Emmen: 5,4 fietsendiefstallen per 1.000 huishoudens
Meppel: 5,1 fietsendiefstallen per 1.000 huishoudens
Noord-Holland ‘diefstalprovincie’
Het aantal gemelde fietsendiefstallen in Nederland lag vorig jaar op ruim 86.000. Dat komt neer op zo’n 236 gestolen fietsen per dag en bijna 10 per uur. Vooral in Noord-Holland sloegen dieven hun slag (19.415), al werden er ook veel fietsen gestolen in Zuid-Holland (19.325) en Noord-Brabant (12.835).
De toename in het aantal geregistreerde fietsendiefstallen kan worden verklaard door de steeds kostbaardere e-bike. Toch ligt het werkelijk aantal gestolen fietsen hoger dan blijkt uit de cijfers. Van diefstal van een ‘gewone’ fiets doet lang niet iedereen aangifte.
Bron: RTV Drenthe
Deel deze pagina
Een lijst met artikelen
-
Ontdek de driewielfiets op 9 mei in Assen Ontdek de driewielfiets op 9 mei in Assen
Heb je wel eens op een driewielfiets gefietst? Zo’n fiets is ideaal voor als je niet meer op een tweewieler…
Gepubliceerd op: -
Seniorenvereniging doet mee met ‘Doortrappen’ Seniorenvereniging doet mee met ‘Doortrappen’
Het is weer lente. Dat betekent vaak aangename temperaturen en een heerlijk zonnetje. Perfect weer om op de fiets te…
Gepubliceerd op: -
Assen wil af van ‘onveilige’ paaltjes op fietspaden Assen wil af van ‘onveilige’ paaltjes op fietspaden
Assen wil af van paaltjes op fietspaden. Volgend jaar moeten zoveel mogelijk van deze obstakels zijn verwijderd zodat minder ongelukken…
Gepubliceerd op: